Novinář je spisovatel, jehož tvůrčí fantazie je poněkud omezována skutečností.

Ekologie

19. listopadu 2010 v 19:45 | apostrophe |  -Názory
Ani nevím, kdy to bylo, když jsem se s ní setkala poprvé, snad již na prvním stupni základní školy. Už tenkrát jsem si říkala:"Sakra, tohle téma mi není lhostejné!" Není jednoduché, možná je to i zcela nemožné, vyznat se ve všech oborech, které patří pod tak široký pojem jako je ekologie.
Zkrátka příroda pro všechny z nás mnoho znamená, jsme její součástí. A právě jí se to týká.
Bohužel ji příliš často a většinou nechtěně ničíme. Kácíme zeleň, připravujeme tak o přirozené prostředí mnohé druhy fauny, znečišťujeme ovzduší.
Ať už je globální oteplování přirozené a nezastavitelné a nebo jestli k ohřívání planety přispíváme tak radikálně my, nemění nic na tom, že produkce CO2, sloučenin síry ä jiných skleníkových plynů, by se redukovat měla.
Naštěstí většina zemí se o omezení snaží. Existují spousty ekologických hnutí, školy s tímto zaměřením. Z těch významnějších českých ekologů bych mohla zmínit jméno Alois Zlatník a proč ne třeba Václava Havla?
Pokud nám na budoucnosti naší Země záleží, rozhodně bychom měli začít každý sám u sebe. Co třeba jít pěšky do obchodu? Ano, zde se nabízí, že při chůzi vyprodukujeme další škodlivé látky a nemluvě o deformaci chodníku.
Proto, jak již jsem řekla na začátku článku: ekologie nabízí stále něco nového, živočichové se prolínají s rostlinstvem...pořád je co objevovat a přemýšlet,co s tím...

Ale proč si Zemi nehýčkat a neopatrovat ji? Děláme to pro sebe a pro úsměv a spokojenost našich potomků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama