Novinář je spisovatel, jehož tvůrčí fantazie je poněkud omezována skutečností.

1/Má minulost

8. března 2010 v 16:36 | Cobain
Zdravíčko!!
Vzhledem k tomu, že mě ještě moc neznáte, a to je sakra velká škoda, tak se Vám krapet představím.
Narodil jsem se na začátku devadesátých let za dob ustupujícího komunismu. Bylo těsně nad ránem, když mí lidé zjistili, že už jsem se tedy rozhodl mrknout na ten svět. Dali mi jméno Uhlík, já říkám,že je to kvůli mé uhlově černé barvě, oni však tvrdili, že je to díky mé neuvěřitelné schopnosti přitahovat všechnu špínu.
Poté mě na několik let vyhnali na pastviny. Žil jsem tam bezstarostný život. Jen občas přišla nuda. Někdy mě zapřáhli do vozu a já svážel seno nebo tahal dřevo. Na zádech se mi ale nikdo nevozil. Mí majitelé po několika letech zjistili, že na mě vlastně nemají čas, náladu a ani ty peníze nějak nezbývali, tak byl můj prostý život nabídnut k prodeji.
Hodně jsem se toho bál. Putoval jsem z jedné stáje do druhé. Vzápětí totiž můj nový pán vždy zjistil, že skoro nic neumím a bylo by se mnou příliš mnoho práce. Já totiž zvyklý z ohrady na neustálý běh, nemohl jsem si zvyknout na disciplínu. Potkalo mě i pár nepříjemných zážitků. Ale o tom až někdy později.
Nakonec mě z bídy vysekali až šikovné ruce jednoho človíčka, který mě živí už deset let. Přísahal jsem si, že na pobyt zde si nikdy stěžovat nebudu. Není to žádná procházka růžovým sadem, Ta, co mě má na starosti mi dává pěkně do těla, ale konečně se ze mě stal "Někdo".
Ona mě přejmenovala na Cobeina a často, když mě volá a já neposlechnu, dobírá si mě kvůli mému původnímu jmenu a říká: "Copak ty chceš, abych ti zase začla říkat Uhlíku?"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama